Feleacu Running Hills, 2021

Despre eveniment

Cursa noastra din 27 februarie Feleacu Running Hills 20.21 a fost evaluata de ITRA - International Trail Running Association si are 1 punct ITRA.
Punctajul obtinut de castigatorul probei masculine Bularda Gabriel - Alergare Montană a fost de 760 (a doua sa performanta ITRA).
Evaluarea voastra, a concurentilor, pe baza chestionarului de feed back a fost 4.36 din 5 max. Multumim 😍🏃‍♂️!!!
Ne vedem la Feleacu Running Hills 20.21 in 27 februarie !
Feleacu Running Hills, un eveniment care face trecerea dintre iarna si primavara. Este momentul, ca alergator, de viteza sau anduranta, sa demonstrezi cum ti-ai facut pregatirea de iarna. Ai ocazia unica de a vana imagini in alergare cu “trovantii”, fascinantele “oua” de piatra din Feleacu.
In ultima zi de iarna calendaristica alergam in Feleacu (zona Livada) doua curse: Trovanti 8k Vertical si Trovanti 18k Long. Poti alerga ori una dintre ele, care se potriveste ambitiilor si pregatirii tale sau ambele curse in Trovanti Combo 8k+18k pentru care te vom rasplati pe masura.

Program

Vineri
ora 12-20 Distribuire kit-uri concurs + Expo (curse partenere, produse nutritie, echipament, parteneri eveniment) La Villa Hill Resort
Sambata
Ora 7-10 : Distribuire kit-uri La Villa Hill Resort + Expo
Ora 09:00 : START Trovanti 8k
Ora 11:00 : START Trovanti 18k
Ora 13:30 : Festivitatea de Premiere
Ora 14:00 : Closing Party (fueled by CORCOVA ROY&DAMBOVICEANU WINERY)

ora 09:00: Trovanti 8k
ora 10:15: Recovery (Kinetomed, snacks, carboloading, sweets, fruits, isotonics)
ora 11:00: Trovanti 18k
190 lei

Video de prezentare

{}

Review-uri de la participanți

Totul la Superlativ!
O cursă inedită , creată cu pasiune, de oameni frumosi!
Mulțumesc! Voi reveni cu mult drag! ❤️
Cami Enera
2020-03-04 20:39:24
Participant la cursa: Trovanti COMBO, Cros
O cometitie foarte frumoasa, o sa revin si la urmaroarea editie.
Elena Nechiti
2020-03-04 19:15:42
Organizare ireprosabila , atmosfera foarte faina (si vremea a tinut cu noi) ,traseu bine marcat, echipa de fotografi foarte profi . Singurul inconvenient a fost noroiul dar asta nu ai cum sa prevezi dinainte, oricum am fost atentionati la sedinta tehnica si de altfel si noroiul a avut farmecul lui :) . Felicitari pentru organizare .
Bulubasa Radu
2020-03-04 09:24:50
Traseele sunt foarte frumoase si panoramele de asemenea. Cel de 8k a fost bine semnalizat, poate mai usor de urmat pt cei din cluj care suntem obisnuiti cu alergatul prin livada. In ceea ce priveste cursa a doua, cea de 18 k, bine demarcata, la partea de coborare traseul a devenit dificil deoarece terenul se desfundase si era destul de neplacut sa alerg colectand noroiul.
Mi a placut ca s-au oferit doua tricouri in kit pentru combo, dar as fi preferat sa fie de culori diferite. Un plus si pentru pasta party.