Feleacu Running Hills, 2024

Data concursului va fi anunțată în curând Alergare trail Cluj Napoca, județul Cluj
Revendică evenimentul

Despre eveniment

Cursa noastra din Feleacu Running Hills a fost evaluata de ITRA - International Trail Running Association si are 1 punct ITRA.
Punctajul obtinut de castigatorul probei masculine Bularda Gabriel - Alergare Montană a fost de 760 (a doua sa performanta ITRA).
Evaluarea voastra, a concurentilor, pe baza chestionarului de feed back a fost 4.36 din 5 max. Multumim 😍🏃‍♂️!!!

Feleacu Running Hills, un eveniment care face trecerea dintre iarna si primavara. Este momentul, ca alergator, de viteza sau anduranta, sa demonstrezi cum ti-ai facut pregatirea de iarna. Ai ocazia unica de a vana imagini in alergare cu “trovantii”, fascinantele “oua” de piatra din Feleacu.
In ultima zi de iarna calendaristica alergam in Feleacu (zona Livada) doua curse: Trovanti 8k Vertical si Trovanti 18k Long. Poti alerga ori una dintre ele, care se potriveste ambitiilor si pregatirii tale sau ambele curse in Trovanti Combo 8k+18k pentru care te vom rasplati pe masura.

Program

Sambata

Ora 7-10 : Distribuire kit-uri (locatia de START/FINISH – Pensiunea Teleschi Feleacu)

Ora 09:00 : START Trovanti 9k (Partia de ski Feleacu)

Ora 11:00 : START Trovanti 19k (Partia de ski Feleacu)

ora 09:00: Trovanti 8k
ora 10:15: Recovery (Kinetomed, snacks, carboloading, sweets, fruits, isotonics)
ora 11:00: Trovanti 18k
190 lei

Video de prezentare

{}

Review-uri de la participanți

Îmi era dor de alergările impreuna la concursuri. Energia grupului la start incurajarile reciproce din apropierea finalului. Mi a placut așadar atmosfera. Mi a placut traseul, in special zona prin pădure. Marcajul a fost foarte bun, frecvent și vizibil. Cred ca spray-ul e o varianta mai buna decât banda de plastic. A fost interesanta si asocierea cu cele doua aplicații pt înregistrarea alergarii. Kitul a fost satisfăcător in conditiile in care probabil și sponsorii au fost afectați de starea de pandemie. La final se puteau lua măști chirurgicale pt aceia care nu aveau, participanții in general insa purtau măști.
Milu Moi
2021-04-27 09:21:49
Participant la cursa: Trovanti Long 18k, Cros
Totul la Superlativ!
O cursă inedită , creată cu pasiune, de oameni frumosi!
Mulțumesc! Voi reveni cu mult drag! ❤️
Cami Enera
2020-03-04 20:39:24
Participant la cursa: Trovanti COMBO, Cros
O cometitie foarte frumoasa, o sa revin si la urmaroarea editie.
Elena Nechiti
2020-03-04 19:15:42
Organizare ireprosabila , atmosfera foarte faina (si vremea a tinut cu noi) ,traseu bine marcat, echipa de fotografi foarte profi . Singurul inconvenient a fost noroiul dar asta nu ai cum sa prevezi dinainte, oricum am fost atentionati la sedinta tehnica si de altfel si noroiul a avut farmecul lui :) . Felicitari pentru organizare .
Bulubasa Radu
2020-03-04 09:24:50
Traseele sunt foarte frumoase si panoramele de asemenea. Cel de 8k a fost bine semnalizat, poate mai usor de urmat pt cei din cluj care suntem obisnuiti cu alergatul prin livada. In ceea ce priveste cursa a doua, cea de 18 k, bine demarcata, la partea de coborare traseul a devenit dificil deoarece terenul se desfundase si era destul de neplacut sa alerg colectand noroiul.
Mi a placut ca s-au oferit doua tricouri in kit pentru combo, dar as fi preferat sa fie de culori diferite. Un plus si pentru pasta party.